niedziela, 26 marca 2017

"Piasek Raszida" - Brandon Sanderson

Alcatraz Smedry ma wyjątkowy talent… talent do psucia wszystkiego, co się wpadnie mu w ręce. Wystarczy, że czegoś dotknie, a to automatycznie zaczyna szwankować. Dodatkowo chłopak jest sierotą, a jego dziwna przypadłość sprawia, że w żadnej z zastępczych rodzin nie może zagrzać na stałe miejsca. Na swoje trzynaste urodziny Alcatraz dostaje prezent, który podobno wysłany został przez jego biologicznych rodziców. Jest nim… woreczek z piaskiem. Nasz bohater jeszcze nie podejrzewa jak bardzo ten na pozór zwykły piasek zmieni jego życie.

"Leżałem przywiązany do ołtarza wykonanego z przestarzałych encyklopedii i miałem zostać złożony w ofierze mocom ciemności przez wyznawców kultu mrocznych Bibliotekarzy."

Książka „Piasek Raszida” jest pozycją szalenie uroczą i urzekającą. Humorowi w niej zawartym nie da się oprzeć. Brandon Anderson po raz kolejny pokazał klasę. Jednak muszę sobie zastrzec, że książka nie spodoba się każdemu. Jest ona przeznaczona dla osób w wieku 10-14 lat i, oczywiście, dla dorosłych już miłośników literatury dziecięcej. Pozostałym powieść ta może wydawać się zbyt naiwna i infantylna.

"I pamiętajcie: mimo że ta książka sprzedawana jest jako powieść fantastyczna, musicie traktować wszystko, co w niej przeczytacie, z absolutną powagą, bo są to rzeczy ważne, w żadnym razie nie głupie, i zawsze mają sens. Kalarepa."

Ocena: 8/10

-Ommy

1 komentarz :

  1. Ksiazka nie jest dla mnie :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/03/stylewepl-and-justfashionnow.html

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka