sobota, 28 listopada 2015

"Dopóki nie zgasną gwiazdy" - Piotr Patykiewicz

Tytuł : "Dopóki nie zgasną gwiazdy"
Autor : Piotr Patykiewicz
Wydawnictwo : Sine Qua Non
Rok wydania : 2015
Ilość stron : 400Witajcie, widzę, że jesteście gotowi na wyprawę. Macie na sobie ciepłe kurtki? Jakieś śniegowce, aby łatwiej było Wam brnąć przez śnieżne zaspy? W takim razie zaczynamy...

Świat się zmienił. Żyjemy tu po apokalipsie, po Upadku. Zastanawiacie się zapewne, co się stało? Śnieg. Mroźny i okrutny. Pokrywa każdy skrawek naszej planety.Wystarczy jeden nieuważny krok, aby zapaść się w nim po pas. Przetrwanie. Tylko to się liczy. Musimy zabijać zwierzynę, ale z polowań nie zawsze wracają wszyscy myśliwi. Żyjemy wysoko w górach. Tylko tu jest... bezpiecznie. Przynajmniej kiedyś tak było. Ale ich jest coraz więcej.

Źródło zdjęcia
Największym zagrożeniem są Świetliki. Nikt tak naprawdę nie wie, czym są. W naszej wiosce, żyliśmy w przekonaniu, że to stworzenia  Lucyfera. Raz opętany, będzie umierał z tęsknoty za światłem, które oferuje, a gdy człowiek już mu ulegnie, jego ciało pochłania ogień. Dlatego tak dużo się modlimy, chociaż nasza wiara z dnia na dzień słabnie.
Inni uważają, że są wytworem matki natury i możemy nauczyć się z nimi walczyć. Ich zdaniem wiedza jest kluczem do przetrwania. Każda książka, którą posiadają jest dla nich na wagę złota, a musicie wiedzieć, że niewiele egzemplarzy się zachowało. 
Są jeszcze tacy, którzy pragną spotkania ze Świetlikami. Dla nich taka śmierć jest przejściem do lepszego świata. Chcą, aby pochłonęła ich Światłość.
Co jest prawdą? Dopóki nie zgasną gwiazdy, jesteśmy w stanie to sprawdzić.

"Nadchodzi czas, kiedy śmierć okaże się ucieczką słabych, a życie wybiorą tylko najodważniejsi."

"Dopóki nie zgasną gwiazdy" autorstwa Piotra Patykiewicza to niezwykła historia szesnastoletniego chłopca, który chce "wyrwać" się z domu i zobaczyć świat, jednak ten przywilej zarezerwowany jest dla nielicznych. Kacper musi się bardzo postarać, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.
Uważam, że sam pomysł na książkę jest po prostu niesamowity. Stworzenie takiego świata wymaga ogromnej wyobraźni. Muszę jednak przyznać, że nie od początku miałam o niej tak pozytywną opinię. Na pierwszych stronach zamykały mi się oczy, lecz przy pierwszym zwrocie akcji (których potem było mnóstwo), wszystko się zmieniło! Nie wspominając już o zakończeniu, które, aż mną wstrząsnęło.  
"Dopóki nie zgasną gwiazdy" jest powieścią zarówno dla fanów fantastyki, jak i dla tych którzy nigdy się do niej nie przekonali. To świetna okazja! Polecam tę pozycję każdemu.

Ocena: 7/10

-Zapałka

10 komentarzy :

 1. Uwielbiam książki o takiej tematyce <3 Świetna recenzja, chcę takich więcej!

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba moja ulubiona recenzja :D Tak jak Julia G. chcę takich więcej <3 ! Książka wydaje się bardzo ciekawa i tajemnicza, chyba ją przeczytam... :D :3

  OdpowiedzUsuń
 3. O jacie *.* To chyba najlepsza recenzja ever. Poczułam się jakbym tam była, serio... Nieziemska <3
  Dodałaś tej książce tyle magii, że muszę ją przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ci bardzo :D Nieziemsko mi miło haha <3 Postaram się pisać takich więcej ;)

   Usuń
 4. Świetna recenzja, jestem pod ogromnym wrażeniem, w jaki sposób przekazujesz swoje emocje przyszłemu czytelnikowi. Doskonała recenzja i gratualcje za talent. Czekam na kolejne .......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, nawet nie wiesz jak takie słowa motywują do dalszego działania :*

   Usuń
 5. Niesamowita recenzja! Aż mi szczena opadła :D
  Wgl ostatnio jest popularna ta książka, i nie miałam jeszcze z nią styczności, więc muszę Wam podziękować za info ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka