środa, 7 września 2016

[BOOK TOUR] "Przekroczyć granice" - Katie McGarry

Cześć! Miałam ogromną przyjemność wziąć udział w Book tourze, zorganizowanym przez blog Literacki Świat Cyrysi. Serdecznie dziękuję! Wędrującą książką była powieść autorstwa pani Katie McGarry pt. "Przekroczyć granice". 

Ludzie mają to do siebie, że uwielbiają gadać. Oceniamy ubiór przechodniów, krytykujemy nową fryzurę koleżanki z klasy, a to wszystko dzieje się oczywiście w najbliższym gronie najbardziej zaufanych przyjaciół. Echo musiała stawić temu czoła. Po długiej nieobecności, wraca do szkoły, a rękawy bluzek zawsze ma naciągnięte po same nadgarstki. Na jej widok, inni reagują na dwa sposoby; wpatrują się w nią nieprzerwanie lub od razu odwracają głowę, aby przypadkiem na nią nie spojrzeć. Dziewczyna nie może uwolnić się od szeptów. Ale oni nie mają o niczym pojęcia... ona z resztą też. Pewnego wieczoru wydarzyło się coś tak strasznego, że Echo wyparła całkowicie to wspomnienie z pamięci. Nie ma już przyjaciół, nie ma już chłopaka, jedyne co jej zostało to blizny na rękach i pustka w głowie. 

Noah jest złym chłopakiem. Wszyscy to wiedzą. Bierze narkotyki, nie chodzi na lekcje, nosi skórzaną kurtkę i wykorzystuje dziewczyny. Wszystko było inaczej, zanim jego rodzice zginęli. Kiedyś wzory uczeń, błąka się teraz po rodzinach zastępczych i walczy o opiekę nad młodszymi braćmi. Noah boryka się z ogromnym poczuciem winy i skrywa bolesną tajemnicę. Czy potrafi się jeszcze otworzyć? 

Ta dwójka nigdy nie powinna mieć ze sobą nic wspólnego. Z pozoru nic ich nie łączy, ale to tylko pozory... Oboje skrywają tajemnice, oboje noszą w sobie niewyobrażalny ból, oboje potrzebują pomocy, oboje pragną miłości, mimo, że niekoniecznie potrafią się do tego przyznać, nawet przed sobą samym. Mają nie tylko wspólny cel, razem są po prostu silniejsi. "Przekroczyć granice" to historia o wspaniałej, prawdziwej miłości. Autorka udowodniła, że można stworzyć głęboką i wartościową powieść dla młodych czytelników. Wszystko w tej książce sprawiło, że czułam się tak, jakbym była w środku, razem z bohaterami. Kocham dialogi napisane przez panią McGarry - tak wyglądają prawdziwe rozmowy! Jedyne co zrobiłabym troszeczkę inaczej to szybkość rozwijania się relacji Echo i Noah. To wydarzyło się po prostu niezmiernie szybko, a gdyby autorka przetrzymała nas dłużej w słodkim uczuciu niepewności, to na pewno by nie zaszkodziło. "Przekroczyć granice" jest lekturą obowiązkową. Porusza ciężkie temu, szarpie za serce, potrafi niesamowicie wzruszyć, a przede wszystkim daje nadzieję. 

Ocena: ★★★★★★★★★✩
-Zapałka

4 komentarze :

 1. Och, to warto w takim razie! :D
  Jestem ciekawa, jak Ci się inna książka z Book Toura (Niebo nad pustynią) się spodobało :D Cały czas czekam na recenzję! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ma nią ochotę już o od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie dla mnie ale recenzja jest super :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Troszeńkę mnie zniechęca ta szybkość rozwijania się uczucia pomiędzy głównymi bohaterami... :( Nie lubię tego :( Bardzo nie lubię :( Ale może kiedyś spróbuję z tą książką... bo pomysł mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka