wtorek, 31 stycznia 2017

Zapowiedzi książkowe - luty 2017

Witajcie kochani! Pozdrawiam wszystkich książkoholików, którzy niestrudzenie wpatrują swoje zmęczone oczy w stronice, ekrany tabletów i czytników.  Luty zaczyna się już jutro, a to oznacza, że czeka nas kolejny miesiąc pełen nowych ciekawych książek. Moja radość jest podwójna, co powoduje fakt, że ferie w województwie dolnośląskim rozpoczną się już niebawem. Przygotowałam więc listę powieści, na które ja z pewnością będę polować. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie!

"Bez szans" - Mia Sheridan - premiera 1 luty 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania?

"Piasek Raszida" - Brandon Sanderson - premiera 15 luty 2017
Znalezione obrazy dla zapytania piasek raszida okładkaWydawnictwo: IUVI
Opis: Bohater z talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Naprawdę?! Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…

"Całkiem obcy człowiek" - Rebecca Stead - premiera 15 luty 2017
Znalezione obrazy dla zapytania całkiem obcy czlowiek okladka rebeccaWydawnictwo: IUVI
Opis: „Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?” Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń. Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać? Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu. A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą. Całkiem obcy człowiek to niezwykła książka o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach. O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.

"Wojna Winstona" - Michael Dobbs - premiera 1 luty 2017
Wydawnictwo: Znak
Opis: Epicka powieść autora HOUSE OF CARDS o prawdziwej rozgrywce, której stawką były losy całego świata. Kiedy Hitler wkracza do Czechosłowacji, brytyjski premier Neville Chamberlain stwierdza, że to jedynie „kłótnia w dalekim kraju między ludźmi, o których nic nie wiemy”. Tylko WINSTON CHURCHILL rozumie, że właśnie zaczyna się gra o najwyższą stawkę. I wie, że ugodowiec Chamberlain nie zapewni w niej zwycięstwa Wielkiej Brytanii. Uruchamia więc skomplikowaną intrygę, by wyrwać władzę z rąk urzędującego premiera. ABY UTRZYMAĆ STANOWISKO, CHAMBERLAIN NIE ZAWAHA SIĘ WYKORZYSTAĆ POLSKI. W Londynie swoje rozgrywki prowadzą zresztą wszyscy - jąkający się król Jerzy VI, rozrywkowy amerykański ambasador Joseph Kennedy i sowiecki szpieg Guy Burgess. Losy władców, ministrów, dziennikarzy, fryzjerów i prostytutek splatają się w pełną emocji opowieść o jednym z największych ludzi XX wieku: sir Winstonie Churchillu. Poznajcie prawdziwego mistrza intrygi, od którego uczył się Frank Underwood z House of Cards. "Nazywam się Churchill. Urodziłem się, żeby stoczyć tę wojnę”.

"Najdłuższa noc" - Maciej Dancewicz, Marek Bukowski - premiera 15 luty 2017 
Wydawnictwo: Muza SA
Opis: Jest grudzień 1904 roku. Niespełna trzydziestoletni Jan Edigey-Korycki płynie na statku „Legion” do portu na Madagaskarze. Tam otrzymuje wiadomość o śmierci matki. Wraca więc czym prędzej do rodzinnego Krakowa, skąd z powodu nieszczęśliwej miłości do pięknej arystokratki musiał wyjechać kilka lat wcześniej.Tymczasem w mieście dochodzi do serii makabrycznych zbrodni. Giną kobiety - wyłupione oczy, odcięte głowy, zwęglone ciała.Jan, podążając tropem zbrodniarza, musi zagłębić się w świat przestępczego Krakowa i tajemniczej religijnej symboliki. Wkrótce  okaże się, że za makabrycznymi zbrodniami, dokonywanymi według wyrafinowanego modus operandi, kryje się coś, czego Jan nie potrafi uchwycić… Najdłuższa noc to książka inspirowana wydarzeniami z serialu Belle Epoque. Współautorami scenariusza są Marek Bukowski i Maciej Dancewicz. Zrealizowany z ogromnym rozmachem serial kryminalny produkcji TVN to wyjątkowa propozycja, która z pewnością trafi w gusta fanów kryminalnych opowieści. W tej historii miłość, namiętność i piękna epoka zderzą się z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły mieszkańcami Krakowa. Na ekranie zobaczymy między innymi Pawła Małaszyńskiego, Magdalenę Cielecką, Weronikę Rosati oraz Eryka Lubosa i Olafa Lubaszenkę.

Na co będziecie polować?

-Zapałka

6 komentarzy :

 1. Koniecznie muszę przeczytać "Bez szans" :D
  Sanderson też mnie ciekawi, bo obiecałam sobie, że będę czytać każdą jego książkę. Chociaż szkopuł w tym, że "Alcatraz" to powieść dla dzieci i trochę się tego obawiam.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Całkiem obcy człowiek" na pewno, jeśli spodoba mi się "Bez winy" to może skuszę się na "Bez szans". "Bez słów" bardzo mnie rozczarowało, może te dwie pozostałe książki Sheridan będą trochę lepsze.

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie znam akurat ani jednej :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/01/jak-zrobic-artystyczny-niead-na-gowie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tylko czekam na "Podbój" od Zysku! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego zestawienia na nic nie czekam raczej, ale o ile się nie mylę to Diabolika ma swoją premierę w lutym, a tej książki jestem bardzo ciekawa ^_^ ^_^

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka