wtorek, 13 czerwca 2017

"Lato Eden" - Liz Flanagan

Witajcie Kochani! Z racji tego, że wakacje zbliżają się z każdym dniem, chciałabym Wam zaprezentować książkę o niezwykle ciepłym tytule, a mianowicie "Lato Eden".
Eden i Jess znają się od zawsze. Robią razem wszystko i wiedzą o sobie wszystko. Mimo tego, że zaczynają się od siebie oddalać, wciąż łączy je żelazna więź. Gdy Eden nie wraca do domu na noc i zostaje ogłoszone jej zaginięcie, Jess wie, że musi zrobić wszystko, aby ją odnaleźć. Nie dopuszcza do siebie myśli, że coś złego mogło się stać jej najlepszej przyjaciółce. Nie przeżyła by tego. Już za wiele wydarzyło się w rodzinach ich obu.
- I jest o tym, że trudno sobie wyobrazić, że można nie żyć, kiedy się tu jest i kiedy ktoś ma tyle życia w sobie.
Poszukiwania zmuszają Jess do wycieczki w przeszłość, która wiąże się z odkryciem wielu tajemnic, sekretów ukrywanych przez Eden, a także z przypomnieniem sobie o sprawach, które sama przed nią zataiła. Okazuje się, że dziewczyny nie znają się aż tak dobrze, jak mogłoby się wydawać.
 - Może musicie całkiem się zepsuć, żeby zbudować coś nowego.
Do pomocy zgłasza się Liam - przyjaciel Jess i chłopak Eden. Przez wydarzenia związane z jego siostrą wszyscy oskarżają go o skrzywdzenie dziewczyny. Nawet Jess umieszcza go na listę podejrzanych. Poza nim znajduje się na niej jeszcze Tyler - znajomy nieznajomy Eden. Kim on tak naprawdę jest? I kto okaże się sprawcą? A jakie wydarzenie w ogóle miało miejsce?
Ta powieść oczarowała mnie już po przeczytaniu pierwszej strony. Sam tytuł rzeczywiście zapowiada ciepłe i urocze, spokojne wakacje... Nic bardziej mylnego! Historia jest tajemnicza i w większości smutna. Przyprawia o dreszcze i nie daje spać po nocach. Gdy jej nie czytałam, nie mogłam przestać o niej myśleć. Gdy ją czytałam, nie mogłam się od niej oderwać. Zabierałam ją nawet ze sobą do szkoły i niejednokrotnie byłam upominana przez nauczycieli za nieuwagę podczas lekcji.
Sposób w jaki autorka opisuje wszystkie wydarzenia jest wyjątkowo uderzający. Serdecznie polecam "Lato Eden" i czekam z niecierpliwością na jej kolejne książki! 

Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu IUVI.
 Ocena: 9/10
-Nutella

4 komentarze :

 1. Czytałam i bardzo, bardzo lubię :) Spodziewałam się lekkiej młodzieżówki, ale absolutnie nie żałuję, że ta książka okazała się być zupełnie czym innym ;)

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie! Tytuł, jak i okładka, bardzo kojarzy się z latem i z czymś radosnym, a treść w ogóle na to nie wskazuje... bardzo mylące xD A na Lato Eden nie mam zbytniej ochoty, jakoś... nie czuję, by mi się spodobała? Nie wiem, mam takie przeczucie, a do tego to średniawo moje klimaty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurcze :O ksiazka dla mnie rewelacja i siegnie po nią bardzo chetnie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/06/moj-sposob-na-kabaretki.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie spodziewałam się nic wielkiego, gdy po nią sięgałam. Ale po zakończeniu lektury jestem pod ogromnym wrażeniem ;)
  Buziaki ;*
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka